Tradycja Dnia Ojca.

Za początek tej tradycji można uznać historię ze Stanów Zjednoczonych. Pani Sonora Smart Dodd wpadła na pomysł obchodzenia Dnia Ojca po wysłuchaniu kazania na Dzień Matki w 1909 roku. Jej ojciec Henrry Jackson Smart był dla niej bohaterem, jako weteran wojenny, wórcił do domu w glorii i chwale. Ale żona jego, przy szóstym porodzie, zmarła pozostawiając byłego żołnierza z gromadką dzieci. Niemniej jednak Henrry stanął na wysokości zadania! Z wielką miłością i poświęceniem wychował swoje potomstwo. Sonora Smart rzuciła wyzwanie światu! Nie tylko matki powinny być szanowane i uczczone własnym świętem, ale takie samo święto należy się też wszystkim ojcom świata! Początkowo zaproponowała datę 5 czerwca, ale nie została ona przyjęta.

Sam pomysł ustanowienia „ Dnia Ojca ” stopniowo zyskiwał coraz większą akceptację. Wreszcie w 1924 r. Prezydent Calvin Coolidge poparł ideę ustanowienia narodowego Dnia Ojca, a w 1966 roku Prezydent Lyndon Johnson podpisał proklamację, w której trzecią niedzielę czerwca w Ameryce ogłoszono Dniem Ojca.

Pomysł tego święta szybko został przejęty przez Europę, Amerykę Łacińską, Azję i Afrykę jako sposób na uhonorowanie Ojców i uznanie ich roli w wychowaniu dzieci. 

Niezależnie od daty jego obchodów, ważne jest to, aby nie zapomnieć o trudach i poświęceniach jakie wkładają ojcowie w rodzinę.

Dzień, w którym ważne jest, abyśmy im przypominali, jak bardzo ich kochamy, ile dla nas znaczyli i znaczą oraz jak ważna jest ich obecność w rozwoju i edukacji dzieci.

W Hiszpanii Dzień Ojca jest obchodzony 19 marca, na Świętego Józefa, przybranego ojca Jezusa. Jest to pretekst do spęczenia czasu w gronie rodzinnym, często w formie pikniku na świeżym powietrzu lub celebrując ten dzień wspólnym posiłkiem w restauracji.

Wszystkiego Najlepszego Dla Wszystkich Tatusiów od naszego Zespołu.

Źródło: https://www.serpadres.es/familia/tiempo-libre/articulo/por-que-se-celebra-el-dia-del-padre

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Zapytać nic nie kosztuje. :)