[:es]El Día de la Madre es una festividad que se celebra en honor de las madres en todo el mundo, en diferentes fechas del año según el país.

El Día de la Madre 2019 se celebra el 5 de mayo en España.[:pl]Dzień matki w Hiszpanii to ruchome święto przypadające zawsze w pierwszą niedzielę maja.

Podobnie jak w Polsce święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Jednak zamiast kwiatów lub bombonierek, Hiszpanie mają w zwyczaju zabierać w tym dniu swoje matki do restauracji lub do kina. Najczęściej spędzają razem cały dzień.

Hiszpanie są bardzo rodzinnym narodem i ich związki z matkami pozostają bardzo silne przez całe życie, szczególnie mocno jest to zauważalne w relacjach matki z synem

(wiele synowych ma z tym problem, hiszpańskie matki potrafią być bardzo zaborcze). To właśnie dzięki Mamom emancypacja młodych Hiszpanów jest tak późna. Często nie opuszczają domu rodzinnego do 35-tych urodzin. A Matki nierzadko są z tego dumne.

Nie ważne czy będzie to pierwsza niedziela miesiąca, czy 26 maj, jak w Polsce, wszystkim MATKOM od naszego zespołu życzymy cudownech chwil z Dziećmi, wiele wzruszających momentów i prezentów, od małych i dużych Pociech![:]

ZAPYTAJ?
ZAPYTAJ?
Witam, piszę do Ciebie ze strony domcostablanca.com