[:es]España es un lugar a donde siempre se vuelve. España tiene propiedades curativas que curan el cuerpo y la mente.
Aquí descansamos, ganamos fuerza y nos calmamos. España es paciente, comprensiva y tolerante. Es cálido y confiable.
España es azul Es tuya y Es mía. Es nuestra. Es azul.
Lea más:  http://timeforspain.com/blekit-hiszpanii-wplyw-psychike/?fbclid=IwAR2yOvQhjQ4j5CbVMoNPlhJzkIO3HlW5LDjDMcxUJxKYZzSucMgP6Def68[:pl]

Psychologia barw jest znana i praktykowana w rożnych dziedzinach życia od bardzo dawna. Coraz to częściej publikuje się nowe badania, które stwierdzają, że dobrze dobrane barwy i kolory pomagają w kształtowaniu idealnego wizerunku, czy marki danego produktu.

Prawdziwy sukces zależy od pierwszego wejrzenia. Od tego, co jest w stanie przyciągnąć naszą uwagę. Emocje i uczucia, jakie powodują to, co widzimy wpływa na nasz nastrój, na nasze samopoczucie i oczywiście na wyobraźnie. Hiszpania jest kolorowa. To każdy wie. Ale jest też niebieska.
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Hiszpania wpływa na nas tak relaksująco i kojąco? Czy to tylko przez słońce? Dobrą muzykę? Świetne jedzenie i wino? A może to zasługa tych uroczych plaż, które zostawiają ślady w naszej pamięci przez długi, długi czas? Trudno by było jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Niemniej jednak, prawdą jest, że Hiszpania wciąga, przyciąga i uzależnia. Jest w niej taka specyficzna magia, enigmatyczna energia. Fascynuje w każdym zakątku. Emanuje spokojem, ale też pobudza zmysły. Orzeźwia umysł. Sprawia, że pragniemy do niej wracać i nigdy nie mamy jej dosyć.

Ja osobiście uwielbiam w niej to niebieskie piękno. I nie myślę tutaj o kolorze morskiej wody, która jest tak różnorodna i cudowna, tylko o hiszpańskim niebie. Tak. O niebie. Kolor hiszpańskiego nieba, jeżeli jeszcze nie zdążyliście tego zauważyć, jest jedyny i niepowtarzalny. I nieważne od pory roku. Nawet w te deszczowe dni, zawsze jest taki moment w ciągu dnia, kiedy to wiatr odsuwa kłębiaste chmury, aby pokazać choćby kawałeczek błękitnego firmamentu.

Od tej niebieskości nietrudno jest się nie uzależnić, ponieważ działa jak lek uspokajający, jak balsam gojący rany. Pachnie rześkością, motywuje i zachęca do działań. Kiedy rano odsłaniamy żaluzję z okien i spoglądamy w niebo, które jest niebieskie, od razu nabieramy sił i energii, aby zacząć nowy dzień. Pojawia się uśmiech na twarzy i umysł otwiera się na twórczą kreatywność. Przy niebieskim nawet poranna kawa inaczej smakuje. Jest słodsza i bardziej aromatyczna. I ogólnie cały dzień wydaje się być lepszym.
Błękit tonizuje, uspakaja i pobudza.

Dlatego też Hiszpania jest tym miejscem, do którego zawsze się wraca. Hiszpania ma właściwości lecznicze, które uzdrawiają ciało i psychikę. Tutaj odpoczywamy, nabieramy sił i wyciszamy się. Hiszpania jest cierpliwa, wyrozumiała i tolerancyjna. Jest ciepła i godna zaufania. Hiszpania jest niebieska. Jest twoja. Jest moja. Jest nasza. Jest niebieska.

TEKST: Aldona Ziaja

Źródło: www.timeforspain.com[:]

ZAPYTAJ?
ZAPYTAJ?
Witam, piszę do Ciebie ze strony domcostablanca.com