[:es]En la víspera de la noche de San Juan, miles de personas se reúnen en las playas de La Costa Blanca para celebrar un ritual purificador que consiste en encender una hoguera en la arena de la playa y saltar sobre ella, para así desprenderse de todo lo malo que nos ha ocurrido durante el año.

Posteriormente, finaliza la ceremonia introduciendo los pies en el agua durante un corto tiempo para recibir toda la fuerza del mar.[:pl]W noc poprzedzającą święto San Juan, czyli w naszą Noc Świętojańską tysiące ludzi gromadzą się na plażach w Torrevieja i na plażach całego wybrzeża, aby uczcić oczyszczający rytuał, polegający na zapaleniu ogniska na plaży i skakaniu nad nim (lub okrążaniu go) w celu pozbycia się wszystkiego złego co nam się przydarzyło w ciągu roku.

Aby spełniły się nasze marzenia, należy zapisać je na kawałku papieru, który później wrzucamy do ogniska, ulega on wtedy transformacji i ulatując z dymem do nieba, wznosi nasze prośby tak, by mogły zostać spełnione.

Następna z ceremonii kończy się zamoczeniem stóp w wodzie na krótki czas, aby otrzymać pełną moc morza, inna wersja tej ceremonii polega na tym, by przeskoczyć przez 7 fal.

Te wspaniałe ceremonie, które są obchodzone w sposób bardzo podobny jak w Polsce, trwają całą noc, plaże są absolutnie pełne ludzi, którzy urządzają tam całonocne biesiady, tańcząc i śpiewając i oczywiście kąpiąc się w morzu.[:]

ZAPYTAJ?
ZAPYTAJ?
Witam, piszę do Ciebie ze strony domcostablanca.com