Nadchodzący rok zapowiada się dość przełomowo dla naszej branży. W tym roku wchodzą przepisy regulujące pracę agencji. Oznacza to, że agentem nieruchomości, nie może już zostać  każdy!

Aby zostać pośrednikiem i prowadzić własne biuro, należy uzyskać licencję na prowadzenie sprzedaży nieruchomości. Wiąże się to z przygotowaniem teoretycznym, posiadaniem studiów  wyższych o kierunku obrót nieruchomościami albo ukończenie odpowiedniego kursu.

Bardzo ważnym wymogiem jest również posiadanie odpowiedniego i wysokiego ubezpieczenia, które w razie konieczności pokryje ewentualne szkody klientów.

Wszystkie te zmiany, mają wprowadzić ład na rynku, gdzie ostatnio pojawiło się mnóstwo osób, które podszywają się pod agentów, nie mając pojęcia o tej pracy.

Dlaczego tak się stało?

Okres pandemii COVID -19 spowodował, że ludzie, nie mający nic wspólnego z nieruchomościami, widząc napływającą ilość klientów, chcących ulokować bezpiecznie swój kapitał, obrali sobie branże nieruchomości, jako okazjonalną formę zarobkowania!

Niestety wojna na Ukrainie przyczyniła się jeszcze bardziej do faktu, iż nasz rynek zalewają niezrzeszeni, niepłacący podatków „doradcy s/d nieruchomości”. Niestety efekt jest taki, że osoby te psują dobre imię sektora i podszywają się pod agenta nieruchomości bez znajomości tematu i bardzo często nawet bez znajomości języka hiszpańskiego!

Nic dziwnego, że tak dużo osób widzi w nieruchomościach duży potencjał zarobkowy.

W roku 2022 odnotowaliśmy w naszym biurze aż 43 % wzrostu transakcji w stosunku do roku 2021.

W interesie rodaków, którzy zastanawiają się, komu zaufać, podajemy kilka wskazówek, które naszym zdaniem są istostne w procesie zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

JAK ZATEM BEZPIECZNIE KUPIĆ NIERUCHOMOŚĆ NA COSTA BLANCA ?

  1. –  wybierz dobrą agencję,
  2. –  sprawdź opinie o wybranej agencji w internecie,
  3. –  zobacz czy posiada biura fizycznie, a nie istnieje tylko wirtualnie w internecie,
  4. –  sprawdź czy współpracują z prawnikiem, oraz księgową,
  5. –  dokładnie dowiedz się co oferują  jako serwis przed sprzedażą i co jako serwis posprzedażowy.

Najłatwiej jest sprzedać nieruchomość, zwłaszcza przy braku wyłaczności na produkty. Sprzedać każdy może, szczególnie kiedy klienci przyjeżdżają w celu zakupienia nieruchomości.

Natomiast fala klientów, którzy przychodzą do nas codziennie z prośbą o pomoc, ponieważ po podpisaniu aktu notarialnego, zostają sami, jest niepokojąca.

Opieka posprzedażowa dla klienta, powinna być w zakresie usług każdego biura, a tym samym agenta nieruchomości, nie tylko w momencie podejmowania decyzji o zakupie, ale również po odebraniu kluczy do nieruchomości.

Jako biuro DOM Costa Blanca, nie czerpiemy satysfakcji wyłącznie z prowizji, jaką otrzymujemy zawsze od strony sprzedającej. Oczywistą rzeczą jest, że każda firma chce zarabiać, po to aby się rozwijać i świadczyć usługi na coraz to wyższym poziomie. Zwracamy szczególną uwagę na to, aby pierwsze kroki w Hiszpanii, po otrzymaniu kluczy do wymarzonego domu, były przyjemne i bez niespodzianek.

Zawiłość przepisów hiszpańskich wręcz mobilizuje nas, jako biuro, do ciagłego bycia na bieżąco z wszelkimi niuansami.

A wszystko po to, aby nasi klienci nie mieli kłopotów.

Życzymy tego samego całej branży oraz prosimy Państwa o rozwagę, podczas wyboru swojego agenta nieruchomości.

Bądź przewidujący i dobrze wybierz agenta nieruchomości.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Zapytać nic nie kosztuje. :)