Jeśli chcą Państwo spędzić weekend w naturze to zachęcamy do przeczytania tego artykułu!

1.- Tak więc zapraszamy do zwiedzenia Sanktuarium Santa María Magdalena!

To budowla sakralna znajdująca się w Novelda (Alicante).

Budowę rozpoczęto w 1918 r. Na głównej fasadzie znajdują się dwie boczne wieże o wysokości 25 m zakończone kamiennym krzyżem, który znajduje się również w kopule i na górnych łukach fasady. Motywy dekoracyjne mają poprzedników w stylach średniowiecznych i barokowych oraz w samej naturze. Wpływy te skłoniły autora do połączenia kamyków z rzeki Vinalopó, polichromowanych płytek, czerwonawych cegieł, muru itp., które odbijają się na zewnętrznej stronie budynku.

Miejsce warte zwiedzenia.

Lokalizacja:

https://goo.gl/maps/MkfZPHqVka1K42ms6

2. Natura nas woła.

Morska jaskinia.
La Cova Tallada znajduje się u podnóża Parku Narodowego Montgó, w samym sercu rezerwatu morskiego San Antonio.

Można sobie wyobrazić, że jest to piękne miejsce do nurkowania lub kąpieli.

Jaskinia znajduje się na poziomie morza i powstała, ponieważ w przeszłości (ok. SXVI) była starym kamieniołomem, z którego wydobywano kamień do budowy terenu.

Trasa jest bardzo dobrze oznakowana i rozpoczyna się długim podjazdem ulicą Vía Láctea, a na szczycie ścieżka zaczyna się pięknymi widokami.

Będą musieli Państwo przejść kilka metrów ścieżką z odrobiną luźnego kamienia, ale jest ona bezpieczna, aż dojdą Państwo do schodów, którymi trzeba będzie zejść do ścieżki biegnącej wzdłuż klifu.

Wejście do jaskini jest trudne, natomiast warto się postarać.

Lokalizacja:

https://goo.gl/maps/bcVaHMFH3nBuTizQ8

3.- Czas na zieleń!

Aby dostać się do tego miejsca, pierwszą rzeczą, którą znajdą Państwo to będą schody prowadzące w dół do miejsca piknikowego.

Schody są dostępne dla wszystkich grup wiekowych, a jeśli mają Państwo dzieci, bez obaw zejdzie one delikatnie pochylnym zejściem.

Teren piknikowy jest mały, są tylko dwa stoły. Ale jest tak pięknie oraz jest duża ilością cienia, pod super wysokimi drzewami i mnóstwem patyków i kamieni dla najmłodszych do zabawy. Jest nawet mała chata z bali, która będzie formowana i przekształcana przy każdej wizycie.

Oto lokalizacja.

https://goo.gl/maps/hFatjWePtXYn6HkC9

ZRÓDŁA:

PLANEAMOVERTE.ES

https://www.comunitatvalenciana.com/es/alacant-alicante/novelda/monumentos/santuario-de-santa-maria-magdalena

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Zapytać nic nie kosztuje. :)