Rada Miasta Torrevieja po kilkunastu latach wreszcie wydała pozwolenie na wybudowanie trzynastu wież o wysokości od 17 do 29 pięter na terenach plaży Náufragos i Cala del Palangre.

Deweloperzy biorący udział w tym przedsięwzięciu przygotowują się do prezentacji ostatecznej wersji projektu opinii publicznej.

Propozycje konstrukcyjne muszą zapewnić, że budynki nie będą rzucać cienia na plaże oraz część z nich musi być przeznaczona na podziemne parkingi i lokale komercyjne.

Jak narazie prowadzone są rozmowy negocjacyjne, które muszą zakończyć się wielostronnym porozumieniem, aby projekt uzyskał pozwolenie na budowę. Przede wszystkim niezbędna jest ekspertyza rzeczoznawców, mówiąca o niskim wpływie wież na środowisko naturalne.

Dodatkowo zostały powołane komisje do sprawdzenia czy budowa tych wież nie zabieże nam słoneczniej plaży. Plaża Naufragos – jedna z najbardziej lubianych w Torrevieja – nie może pokryć cień między godziną 10:00 a 19:00. To jeszcze jeden z wymogów jaki ma spełniać ten megaprojekt.

Przychlnność Urzędu Miasta dla tej inicjatywy jest przełomowa. Dotychczas w naszym miejście nie można było budować konstrukcji wyższej niż 6 kondygnacji. Teraz wieże mogłyby służyć za precedens i zapoczątkować budowanie drapaczy chmur.

Tak czy inaczej realizacja tego mega przedsięwzięcia przewidziana jest na kilka następnych lat i oczywiście jest uzależniona do sprawności organów administracji publicznej oraz rynku nieruchomości.

Wszysktich naszych Klientów i Sympatyków będziemy na bieżąco informować o postępach i oczywiście pierwsi opublikujemy nieruchomości proponowane przyszłym inwestorom.

Źródło: https://www.informacion.es/vega-baja/2021/01/14/urbanismo-da-via-libre-trece-28489631.html

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Zapytać nic nie kosztuje. :)