Do 15 stycznia w porcie w Alicante organizowany jest Ocean Race Village. Już pierwszego dnia został pobity rekord z napływem odwiedzających aż 27 000! Nic dziwnego, ponieważ został przygotowany bardzo bogaty program rekreacyjny z grami czy też wydarzeniami kulturalnymi. Rozrywka jest zapewniona dla całej rodziny i w dodatku w większości jest darmowa. Można pożeglować, posłuchac koncertów i wziąć udział w grach i e-sportach. A wszystko to na terenie Ocean Live Park w Alicante.

Pani Minister Josefina Bueno jest bardzo zadowolona z danych, które pokazały jak chętnie ludzie spędzają czas na świeżym powietrzu. „Zarejestrowaliśmy rekordową liczbę odwiedzających, a oczekiwania zostały przekroczone dzięki zaangażowaniu Generalitat Valenciana w przekształcenie Alicante w miasto referencyjne”.

W najbliższych dniach odwiedzający będą mogli nacieszyć swoje oczy 11 łodziami – sześcioma klasy VO65 i pięcioma IMOCA. Dla spragnionych dobrych smaków czeka degustacja ryżu i showcooking. Organizowane są także warsztaty dla najmłodszych.

Świetne wieści dla turystyki.

Przewiduje się w tym tygodniu wielki boom turystyczny. Hotele i restauracje są przygotowane na zwiększoną liczbę turystów. Obłożenie hoteli szacuje się na 90%. Spodziewany jest obrót gotówkowy na 60 tysięcy euro, ponieważ to wydarzenie generuje również pozytywne szacunki w Benidorm, Torrevieja, Dénia, Xábia, La Vila i Santa Pola, według turystycznej platformy wynajmu Holidu. Oczekuje się, że Ocean Live Park przyciągnie około 350 000 gości, w tym turystów, gości i mieszkańców Alicante.

Zgodnie z przedstawionymi danymi i biorąc pod uwagę miasta położone najbliżej Alicante, w niektórych miastach brakuje już wolnych miejsc. Na pierwszym miejscu znajduje się Alicante z 89% obłożeniem, na drugim Benidorm osiągając 82%, natomiast trzecie miejsce zajmują Villajoyosa, Altea i  Torrevieja  z 81%, Santa Pola z 77% i piąte miejsce Jávea z dotychczasowym obłożeniem 76%.

Zapraszamy serdecznie do spędzenia czasu na Ocean Live Park w Alicante!
Źródło: https://www.informacion.es/alicante/2023/01/08/record-visitantes-primer-dia-ocean-80839568.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=dogtrack

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Zapytać nic nie kosztuje. :)