Torrevieja wszystkim kojarzy się z plażami i opalaniem. Ale to tylko jedeno oblicze naszego miasta! Jesteśmy dumni z naszych instalacji sportowych, które znane są w całej Hiszpanii.

La Ciudad Deportiva czyli Miasto Sportowe Torrevieja to miejsce zaprojektowane i stworzone dla wszystkich, których pasją jest praktykowanie sportów na wolnym powietrzu i nie tylko.

Najwyższa jakość obiektów, gdzie możemy się pochwalić – można uprawiać 98 dyscyplin sportowych przez cały rok.

Kiedy nie dopisuje pogoda można trenować i korzystać z Pałacu Sportowego, dostępny jest zarówno dla mieszkańców jaki i dla turystów.

Posiada kilka boisk do piłki nożnej, korty do gry w padla, korty tenisowe, siłownię, boisko do gry w rugby oraz baseny (otwarty i wewntrz olimpijski klimatyzowany).

Rada Dyrektorów Hiszpańskiej Federacji Lekkoatletycznej (RFEA) ogłosiła, że miasto Torrevieja zostało wyznaczone na miejsce rozgrywania Mistrzostw Lekkoatletycznych Hiszpanii na dystans 10.000 m i 5000 m.

Zawody te odbyły się w ubiegłą tj. sobotę 10 kwietnia 2021 na miejskim torze lekkoatletycznym im. Daniel Plaza, gdzie rywalizowała cała elita hiszpańskiej i portugalskiej lekkoatletyki.

W wyścigu mężczyzn wygrał Chiki Pérez z CA Cárnicas Serrano z wynikiem 27: 59,45, swoim najlepszym życiowym rekordem, Jesús Ramos (AA Moratalaz) zajął drugie miejsce z wynikiem 28: 23,89, a trzeci Raúl Celada (Numantino Athletics) z rekordem 28: 25,10.

Maitane Melero z Pampeluny po raz trzeci w swojej karierze i Juan Antonio Pérez z Ciudad Real po raz drugi zostali okrzyknięci mistrzami Hiszpanii na dystansie 10 000 metrów.

W zawodach kobiet Maitane Melero z klubu Grupoempleo Pamplona, wygrała z rekordem 33: 07.96 i przypieczętowała swój trzeci tytuł, który dołącza do zdobytego w 2018 i 2019.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Zapytać nic nie kosztuje. :)