Warto wiedzieć

Info útil


Zakup nieruchomości w Hiszpanii wiąże się z szeregiem istotnych wymagań i procedur.

Na początek każdy kupujący, który nie ma obywatelstwa hiszpańskiego, musi mieć N.I.E. (numer identyfikacyjny cudzoziemca), konto bankowe na terytorium Hiszpanii oraz przedstawiciela podatkowego, aby w przyszłości móc składać zeznania podatkowe w urzędzie skarbowym.

Z drugiej strony, jeśli nowy właściciel chce wynajmować swoją nieruchomość w okresach wakacyjnych, musi uzyskać odpowiedni numer rejestracyjny mieszkania/mieszkań w Ogólnym Rejestrze Przedsiębiorstw, Zakładów i Zawodów Turystycznych Wspólnoty Walenckiej (VVT).

Są to procedury, które stanowią średnią komplikację, ale w DOM COSTA BLANCA doradzamy i zapewniamy usługi, towarzysząc Ci przez cały czas w różnych procesach ich osiągnięcia, czyniąc ten przytłaczający proces bardzo prostym i znośnym dla Ciebie i Twojej rodziny.

Ważne informacje dla naszych Klientów: 

Najlepszym sposobem na zapoznanie się z naszymi ofertami jest oglądanie ich na żywo, zatem najlepiej po prostu przyjechać. Odbierzemy Państwa z lotniska w Alicante i pomożemy w zakwaterowaniu w zaprzyjaźnionym hotelu w centrum Torrevieja. Koszt hotelu spoczywa na Państwu i wynosi około 75 EUR za pokój za 2 osoby, ze śniadaniem w cenie pokoju. W ten sposób nie muszą Państwo wynajmować auta ani nie tracimy czasu na dojazdy, bo wizytę rekonesansową rozpoczniemy odbierając Państwa z hotelu.

 Dla jak najlepszego przygotowania wizyty dobrze jest powiadomić nas o terminie przyjazdu tuż po zakupie biletów. Im więcej czasu mamy na przygotowanie ofert, tym owocniejsza będzie Państwa wizyta. Wizyta rekonesansowa to minimum 2-3 dni. 

KOSZTY ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII: 

Nasi Klienci NIE PŁACĄ naszego HONORARIUM,

nasze wynagrodzenie w pełni pokrywa sprzedający nieruchomość.

 Przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii muszą Państwo pamiętać o kosztach towarzyszących: 

Do każdej ceny (bez względu na to, czy dana nieruchomość pochodzi z rynku pierwotnego, czy wtórnego)  należy dodać 13%: (W przypadku kredytu 16%)                                       

·         10% to jest podatek do hiszpańskiego urzędu skarbowego w Hiszpanii.  

·         3% to dodatkowe koszty, które ponosi kupujący: – notariusz, prawnik, odpis z ksiąg wieczystych, rejestr katastralny, przepisanie liczników etc. (3% to koszty kredytu: – wycena nieruchomości, prowizje bankowe etc.) 

Jeśli mają Państwo pytania, pozostajemy do Państwa dyspozycji. 

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Zapytać nic nie kosztuje. :)