Setki flamingów przybyło kilka tygodni temu do laguny Torrevieja.

Francisco J. Martínez, dyrektor Parku Narodowego Las lagunas de La Mata-Torrevieja wyjaśnia, że  ​​„powszechna kolonia rozrodcza flamingów powstała około rok temu w lagunie Torrevieja i po raz pierwszy zdarzenie o takich cechach miało miejsce w parku przyrody Lagunas de La Mata i Torrevieja. Jest to również wyjątkowe wydarzenie, ponieważ w Hiszpanii nie ma zbyt wielu miejsc, w których wylęguje się flaming pospolity, ponieważ gatunek ten tworzy bardzo liczne kolonie reprodukcyjne i potrzebuje bardzo specjalnych warunków, aby utworzyć te kolonie reprodukcyjne. „

Nagromadzone deszcze tej wiosny i wynikający z nich spadek zasolenia pozwoliły na znaczny wzrost liczebności krewetki solnej. Jest to mały stawonóg, który stanowi podstawę po żywienia ptaków takich jak flamingi, czyli związanych z pożywkami hipersalinowymi.

Flamingi to bardzo delikatny gatunek, który wymaga spełnienia określonych warunków, aby rozpocząć fazę zalotów, a następnie rozmnażać się.

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem sprzyjającym zakładanie gniazd przez nasze ptaki jest oczywiście pandemia.

Zamknięcie Parku dla turystów wpłynęło uspakajająco na cały ecosystem. Także zaprzestanie ćwiczeń wojskowych Hiszpańskich Sił Powietrznych zdecydowanie wpłynęło na poczucie bezpieczeństwa nie tylko flamingów, ale też innych ptaków, mieszkańców naszych słonych jezior.

Źródło: https://www.ondacero.com  https://www.a24.es

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Zapytać nic nie kosztuje. :)