Trwają negocjacie między Hiszpanią a Wielką Brytanią w kwestii akceptacji brytyjskiego  prawa jazdy na terenie Hiszpanii.

Już wiemy, że będzie akceptowane brytyjskie prawo jazdy dla osób odwiedzjących Hiszpanię. Czyli dla osób, które zostają na terenie Hiszpanii maksymalnie pół roku. A więc nadal będzie można wypożyczyć auto, używając brytyjskiego prawa jazdy. Te zmiany nie będą miały większego wpływu na turystów.

Nie zaleca się jeżdżenia na brytyjskim dokumencie, przebywając na terenie królestwa Hiszpanii przez większą część roku. Przy kontroli policji, kara za używanie brytyjskiego prawa jazdy przez ponad pół roku  na terenie Hiszpanii może wynosić nawet do 400 euro.

Aby złożyć wniosek o hiszpańskie prawo jazdy trzeba się zgłosić do DGS https://www.dgt.es/es/.

Dla osób, które mieszkają tutaj i zadeklarowały chęć wyrobienia hiszpańskiego dokumentu rząd Hiszpani przedłużył ważność obecnego prawa jazdy jeszcze do  końca grudnia 2021.

Hiszpania jest otwarta na obcokrajowców, którzy decydują się zamieszkać na terenie Królestrwa i dla osób, które chcą otrzymać hiszpańskie prawo jazdy jest to możliwe nawet w języku angielskim. Tak egzamin z teorii jak i praktyczny.

W momencie mie przestrzeganie przepisów może zajść potrzeba odnownia prawa jazdy i ponownego egzaminu, aby otrzymać hiszpańskie prawo jazdy.

Takie zmiany w prawie, to chęć uregulowania zasad. Dla każdego Państwa regulacja migracji ludniści między krajami  jest ważnym elementem utrzymania porządku.

źródło : https://m.murciatoday.com/uk-driving-licences-not-valid-in-spain-from-october-31_1667812-a.html?%3Fregion=7&fbclid=IwAR3aVzbKstK3DOMYM-X2xelG7wW0VqI56q6H2yhwivVvqtw2iAshQBUnVfc#bottom_navigate

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Zapytać nic nie kosztuje. :)