Co oznacza skrót API?

Wraz ze zmianami w sektorze nieruchomości od 2023 roku, o których pisaliśmy dwa miesięce temu (https://domcostablanca.com/istotne-zmiany-w-roku-2023-w-sektorze-nieruchomosci/) – każda agencja nieruchomości powinna mieć API. Co oznacza ten skrót?

API (Agente de la Propiedad Inmobiliaria) oznacza agenta nieruchomości. Jest to profesjonalista, który został przeszkolony do prowadzenia działalności w sektorze nieruchomości i jest zarejestrowany w oficjalnym stowarzyszeniu pośredników w obrocie nieruchomościami. Reguluje to dekret królewski 1294/2007.

Jednakże w praktyce bycie agenetem nieruchomości oznacza coś więcej niż tylko przynależność do stowarzyszenia. Tak jak wspominaliśmy nie ma oficjalnych regulacji dotyczących zawodu pośrednika – może nim zostać każdy, jeśli jest zarejestrowany w Urzedzie Ubezpieczeń Społecznych jako samozatrudniony. Dlatego w sektorze jest coraz więcej osób, które nie mają pojęcia o podejmowanej profesji.

Ale dlaczego API, a nie inny agent?  Wszystkie działania API są kontrolowane i nadzorowane przez Kolegium API oraz Państwo. API definiuje rzetelności i etyczność. Kupno lub sprzedaż mieszkania z API jest synonimem bezpieczeństwa.

API zajmuje się pośrednictwem, doradztwem i zarządzaniem transakcjami sprzedażyzamianą lub przeniesieniem własności nieruchomości. Może również pełnić rolę mediatora przy udzielaniu hipotek oraz ma uprawnienia do opiniowania wartości sprzedaży, cesji lub zmiany własności nieruchomości. Krótko mówiąc, jest wykwalifikowanym fachowcem, który pomaga we wszystkim, co dotyczy kupna i sprzedaży nieruchomości, znajdujac równowagę między potrzebami obu stron.

Jakie wymagania należy spełnić, aby zostać API?
Przede wszystkim taka osoba musi być pełnoletnia oraz niekarana. Również podstawowymi kryteriami są: posiadanie licencji na prowadzenie sprzedaży nieruchomości. Dodatkowo należy posiadać studia wyższe o kierunku obrotu nieruchomościami albo ukończenie odpowiedniego kursu.
Bardzo ważnym wymogiem jest również posiadanie wysokiego ubezpieczenia, które w razie konieczności pokryje ewentualne szkody klientów.

Jak zweryfikować czy dana agencja ma numer API?
Przede wszystkim warto wybrać się do takiego biura osobiście i sprawdzić, czy ma znak lub naklejkę z inicjałami API oraz co bardzo ważne, z numerem identyfikującym członka.

Zazwyczaj wszyscy umieszczają to w widocznym miejscu. Aczkolwiek należy pamiętać, że nie jest to obowiązkowe.

Co Nas wyrożnia od innych agencji posiadającyh API?
Przede wszystkim cenimy Naszych klientów i zapewniamy im bezpieczeństwo i przejrzystośc w każdych transakcjach. Zawsze przygotowujemy spersonalizowany plan i na spokojnie wyjaśniamy cały proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Jednocześnie znamy całą okolicę, dzięki czemu znajdujemy idealne nieruchomości spełniające Państwa oczekiwania. Klienci darzą Nas zaufaniem, ponieważ nie tylko pomagamy w zakupie nieruchomości, ale także pozostajemy z Naszymi klientami w stałym kontaktcie po zakupie. Ważne jest dla Nas to, aby pomóc Państwu z wszystkimi problemami jakie mogą się przydarzyć, takimi jak: załatwienie licencji turystycznej, podłączenie internetu, pomoc w sprawie braku wody czy przeciekania kranu. Jesteśmy zawsze otwarci i chętni do pomocy!

Numer API DOM COSTA BLANCA to 00241
Jeśli szukasz agencji nieruchomości, skontaktuj się z Nami, chcemy być Twoją agencją nieruchomości w prowincji Alicante!
Wszystkie nowości dotyczące branży nieruchomości znajdziesz na naszym blogu.

Zródła: https://www.grupotuinmobiliaria.com/que-es-un-api-inmobiliario/

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Zapytać nic nie kosztuje. :)